Kurbansız Bir Bayram Kahvaltısı Mümkün  |  Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı  |  Yakılan HDP Hopa İlçe binasına 'inadına barış' pankartı  |  Trabzon'da Linç Girişimi  |  Kıyıya Vuran Bir Çocuk ve Sorular, Sorular...  |  Bir Çocuğun Ölümü: Acıdan Siyasi Mücadeleye  |  Rize'de AKP'li başkandan seçim tehdidi: Oy vermezseniz havaalanı yok!  |  Samsun’da HDP mitingine faşist saldırı  |  Aydın Çak'ı Kaybettik...  |  Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı  |  
MURTEZAOGLU


UNUTULMAYANLAR
REKLAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
REKLAM
ÖNEMLİ LİNKLER
REKLAM
İLAN - DUYURU
EN ÇOK OKUNANLAR
REKLAM
İSTATİSLİK

Anasayfaya DönAnasayfaya Dön12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto

Hüseyin ÇAKICI

Öğretmen ve Tecavüz

26Şubat2016, 12:12
Hüseyin ÇAKICI


İçim daralıyor, nefes alamıyorum. Öğretmen öğrencisine tecavüz etmiş, zavallı çocuk bu aşağılanmaya dayanamayarak canına kıymış. Nasıl olur anlayamıyorum, anlam veremiyorum, içim içime sığmıyor. Okullarımız nasıl bu hale getirildi. Bu yaratığı (öğretmen demek içimden gelmiyor) kim nasıl yetiştirdi. 42 yılımı verdiğim uğruna bedeller ödediğim çok sevdiğim mesleğim kimlere teslim edilmiş. Bu çirkin olay tesadüf değildir. Bu ahlak dışı ve eğitim sistemini derinden yaralayan olayın asıl suçluları toplumu din eksenli yaşam koşullarına indirgeyen yönetimin ta kendisidir. Yaklaşık elli altmış yıldan beridir kuran kurslarıyla, türban tartışmalarıyla toplumlu maniple ettiler. Türbanla üniversitelere devlet dairelerine girip girmeme ile başlayan, İmam Hatiplilerin üniversitelere ve askeri okullara girebilmeleri ile devam eden sözde demokratik hakmış gibi topluma deklere ettikleri mücadeleleriyle bir kaşık suda fırtınalar kopardılar. Sonunda toplumu olgunlaştırarak emellerine ulaştılar. Devlet dairelerinde başörtülü, devletin araçlarında çember sakallı görevliler boy göstermeye başladılar. Okulların bütün yöneticilerini değiştirerek kendi yandaşlarını getirdiler. Diyanet İşleri Kurumunu basamak olarak kullanarak bu kuruma yerleştirdikleri yandaşlarını okullara öğretmen ve yönetici olarak atadılar. Cuma günleri okullarda ders yapmak imkânsız hale geldi. Cuma namazı bahanesiyle okulları boşaltılar. Halkın en masum dini duygularını kullandılar. Dershane Müdürlüğü yaptığım yıllarda İstanbul’un en büyük okullarının birindeki müdür yanımdaki bayan rehber öğretmenin elini sıkmayınca Öğretmenim bunlardan bir şey olmaz çıkalım deyip okuldan ayrılmıştım. Siyasi erki ele geçirip güçlendiklerinde de asıl düşüncelerini hayata geçirmek için fütursuzca uygulamalarla, insan onurunu ayaklar altına alan fetvalar vermeye başladılar. Bunları da din adına yaparak kendi düşünceleri doğrultusunda toplumu değiştirmeye başladılar. Özellikle toplumun yarısı olan kadınlarımızı aşağılayan, ikinci sınıf vatandaş gibi gösteren fetvalar Sosyal medyada birbirini kovalamaya başladı. Dilim varmayarak bu fetvaların bazılarını paylaşmak istiyorum.
“ Dokuz yaşında kızla evlenilebilir. –
Annenin diz kapağından tahrik olabilirsin.-
Erkek kadını dövebilir.-
Çalışan kadın fuhuşa zemin hazırlar.-
Dört kadına kadar evlenebilirsin.-
Dekolte giyene tecavüz ederler.-
Hamile kadının sokakta gezmesi terbiyesizliktir.”
Bu örnekleri çoğaltabilirsiniz. Bu sözleri söyleyenler, isimlerinin başında prof sıfatı olan sözde bilim adamlarıdır. Ülkemizin önemli kurumlarının başında ya da görevlidirler.
Bu sözler sosyal medyada yayınlandı hiçbir kurum veya kişi tarafından tekzip edilmedi. Devleti yönetenler her şeyi denetledikleri halde bu sözlere hiç tepki göstermediler.
Devletin üst düzeyindeki bazı insanlar da buna benzer sözler söylemekten kendini alamadılar. (Bir kaçı)
“Tecavüz edilen doğursun, gerekirse devlet bakar.
(Recep Akdağ eski sağlık bakanı)
Tecavüzcü, kürtaj yaptıran tecavüz kurbanından daha masumdur. (Ayhan Sefer Üstün (AKP milletvekili İnsan Hakları kom. Başkanı)
Kocama arkadaşımı teklif ettim. (İslamcı yazar Üresin) ….
Bu sözleri duyan okuyan aynı kafa yapısındaki yaratık tecavüzü, çok kadınla evliliği, kadını dövmeyi kendine hak kabul eder. Fırsatını bulduğunda da bu düşüncesini hayata geçirir. Onun için bulunduğu yerin mevkiinin hiç önemi yoktur. Bu yaptıklarını kendisine bir hakmış gibi görür. O ailesine ve çocuklarına yaşam boyu hiç silinmeyecek kara bir leke bıraktığının farkında bile değildir.
Kadını alınıp satılabilen mal, çalışan modern giyimli kadını potansiyel fahişe gibi gören, anne ile oğul, baba ile kız arasına ilkel ahlaksız duvar örmeye çalışan, bu çağ dışı insan onurunu ayaklar altına alan düşünce yüzünden daha çok kadınımız ve kızımız hasta ruhlu insanlar tarafından sokak ortasında öldürülürler ve tecavüze uğrarlar.
Olayların asıl sorumluları ortaya çıkarılıp toplumla yüzleştirilmeden salt polisiye tedbirlerle kızlarımızın ve kadınlarımızın öldürülmelerindeki sır perdesini aralayamayız.
Biz ana egemen toplumuz. Kadın bizim evimizin direğidir. Bizi ev ve aile yapan dişi kuşumuzdur. Hanımımız, kadınımız eşimizdir. Bir elmanın yarısı gibi birbirimizi tamamlayan eşit parçalarımızdır. Hayat arkadaşımızdır. Toplumda kadını ikinci sınıf vatandaş gibi göstermeye çalışan çağ dışı ilkel düşünceye hep birlikte dur diyelim.
Kadını ile erkeği ile özgür, kendine yeten, demokrat bir toplum özlemi ile sağlıcakla kalınız.


Karadeniz Ses

Toplam 783 Defa Okunmuştur.

 Yazdyrylabilir SayfaTavsiye Et Yorum Yaz

Bu Yazarın Önceki Yazıları


KÖŞE YAZARLARI
Mehmet KÖŞNEK Mehmet KÖŞNEK
İŞTE BİZİM COĞRAFYAMIZ
Hüseyin ÇAKICI Hüseyin ÇAKICI
Öğretmen ve Tecavüz
Ayhan EYİKOÇAK Ayhan EYİKOÇAK
MEĞER TÜRKÇE
Av.Fikret İLKİZ Av.Fikret İLKİZ
Savaşi Karşı Medya ve Barış
Yusuf GÜRCUSU Yusuf GÜRCUSU
Hopa!
Sezai SARIOĞLU Sezai SARIOĞLU
Kağıtsız Gemiler
Tevfik KARA Tevfik KARA
Reklamcılık Bir Sanattır..!
Gündoğdu YILDIRIM Gündoğdu YILDIRIM
Japon Mühendis
Prof.Afşar TİMUÇİN Prof.Afşar TİMUÇİN
İnsan İnsanla Güzeldir
Ali DİLKİ Ali DİLKİ
Hükûmet Dört Yüzü Buldu
Mıgırtiç MARGOSYAN Mıgırtiç MARGOSYAN
Amigoluk Meselesi
Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN
Bir Duruş Olmalı...!
Özcan TEMEL Özcan  TEMEL
Çanakkale Şehidi Uzunömeroğlu Ömer
Coşkun ÖZBUCAK Coşkun ÖZBUCAK
Fiskobirlik
Şevket ÇORBACIOĞLU Şevket ÇORBACIOĞLU
Arhavi'nin Doğasına ve Doğanına Dolar İçin Saldıranlar
Sevda KAKALİÇOĞLU Sevda KAKALİÇOĞLU
TOPRAĞA İZ BIRAKIYORSUNUZ
Deniz Alan HELD Deniz Alan HELD
Çevre Dostu ve Antikapitalist Hediye Seçenekleri
Köşe yazarı sayımız fazla olduğu için burada sadece son 17 köşe yazısı gösterilmektedir.Tüm yazarlar için Tıklayın..
REKLAM
SÖYLEŞİ VE DOSYALAR
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi  Göze Aldı
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı
Yazar Aydın Çubukçu: 1 Kasım’a giderken hedef bellidir; 7 Haziran’ın tekrarlanmaması diye bir hedef vardır ve bunun için kullanılacak araçlar da doğrusu iç açıcı bir manzara çizmiyor.
AFORİZMALAR
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
İktidarı almayı yakın hedef görmek için; iktidara çatmak, iktidarın yaptıklarını halka tercüme etmek, iktidar getirseydi; sokakdaki herbir insan iktidar olma şansını taşıyor olurdu.
HERŞEYE RAĞMEN ETİK
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan ve temeli atılan nükleer santral tesisinin yapımının oldu bittiye getirilmesinin doğru olmadığına değinerek eğer bilim siyasetin üstündeyse siyaset bilimin sesine kulak vermelidir dedi.
© Copyright

KaradenizSes.Com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. Karadeniz Ses sorumlu tutulamaz. Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2007 - 2010 karadenizses.com
Hakkımızda | Yazar Girişi

Tasarım - Editör - Teknik Sorumlu
UstaSoft İnternet Hizmetleri