Kurbansız Bir Bayram Kahvaltısı Mümkün  |  Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı  |  Yakılan HDP Hopa İlçe binasına 'inadına barış' pankartı  |  Trabzon'da Linç Girişimi  |  Kıyıya Vuran Bir Çocuk ve Sorular, Sorular...  |  Bir Çocuğun Ölümü: Acıdan Siyasi Mücadeleye  |  Rize'de AKP'li başkandan seçim tehdidi: Oy vermezseniz havaalanı yok!  |  Samsun’da HDP mitingine faşist saldırı  |  Aydın Çak'ı Kaybettik...  |  Bartın’da HDP İl Başkanlığı’na faşist saldırı  |  
MURTEZAOGLU


UNUTULMAYANLAR
REKLAM
ZİYARETÇİ DEFTERİ
REKLAM
ÖNEMLİ LİNKLER
REKLAM
İLAN - DUYURU
EN ÇOK OKUNANLAR
REKLAM
İSTATİSLİK

Anasayfaya Dön Anasayfaya Dön 12 Punto 14 Punto 16 Punto 18 Punto


Artvinliler: HES’çi Şirketler Artvin’i Tanıtamaz

19Nisan2015, 09:03

Artvin Derelerin Kardeşliği Platformu üyeleri, bölgeye hidroelektrik santral (HES) yapmak isteyen şirketlerin Artvin Tanıtım Günleri etkinliğine sponsor olmasını protesto etti


Artvin Derelerin Kardeşliği Platformu üyeleri, aralarında Arhavi’de hidroelektrik santral (HES) yapmak isteyen MNG Holding’in de bulunduğu HES’çi şirketlerin, Artvin Tanıtım Günleri’ne sponsor olmasını protesto etti. İstanbul Feshane’de bugün (18 Nisan) saat 15.00’da yapılan eylemde, Platform adına basın açıklamasını Ali Merdan Aymelek okudu.

Açıklamada bu yıl ikincisi yapılan Artvin Tanıtım Günleri’ni olumlu bulduklarını belirten Aymelek, Artvin’in “öteki” gerçeklerinden ve madalyonun diğer yüzünden söz ederek bu çalışmalara katkı sunmak istediklerini belirtti.

“Bu duruş da bizim bu tanıtıma katkımız olsun”
Artvin’in, büyük barajlar haricinde onlarca HES, maden ve taş ocağı işgaliyle karşı karşıya olduğunu söyleyen Aymelek, yapılmaları halinde Artvin’in bulunduğu yerden taşınması gerekeceğini saptayan bilirkişi raporlarına ve mahkemece iptal edilen ÇED raporlarına rağmen çalışmaların sürdüren şirketlerin olduğunu belirterek şunları söyledi:

Artvin, maalesef yasa ve yönetmeliklere uygun davranmayan ve bölgeyi yağmalanacak bir rant alanı olarak gören şirketlerin tehdidi altındadır. Bu şirketlerden birisi; 16-19 Nisan tarihinde İstanbul Feshane’de yapılan Artvin tanıtım organizasyonunun sponsorlarından birisidir. Yaptığı çalışmaların hukuksuzluğu saptanarak Mahkemelerce ÇED Raporu iptal edilen bu şirketin bu organizasyonda yer almasını bütün Artvinliler olarak kınıyor ve protesto ediyoruz. Artvin’in doğa ve çevre açısından yaşadığı gerçekler yokmuş gibi davranmak, bu konuda önerilere rağmen bu festivalde hiçbir bilgilendirme çalışmasının dahi yapılmaması kabul edilemez bir tutumdur.

Artvin’den rant elde etmek isteyen bu şirketlerin sponsorluğunu uygun gören anlayışın Artvinlilerin tepkisini ölçmeye dönük bir çalışma olduğunu belirten Aymelek, “İnsanına, çevresine, suyuna, doğasına ve doğada yaşayan bütün canlı varlıklara sahip çıkma bilinci de Artvinlilerin olmazsa olmaz bir özelliğidir. Bu duruş da bizim bu tanıtıma katkımız olsun.” diyerek açıklamayı sonlandırdı.

Sendika.Org


Karadeniz Ses

Toplam 1002 Defa Okunmuştur.

 Yazdyrylabilir SayfaTavsiye Et Yorum Yaz


EDİTÖRÜN SEÇTİKLERİ


KÖŞE YAZARLARI
Mehmet KÖŞNEK Mehmet KÖŞNEK
İŞTE BİZİM COĞRAFYAMIZ
Hüseyin ÇAKICI Hüseyin ÇAKICI
Öğretmen ve Tecavüz
Ayhan EYİKOÇAK Ayhan EYİKOÇAK
MEĞER TÜRKÇE
Av.Fikret İLKİZ Av.Fikret İLKİZ
Savaşi Karşı Medya ve Barış
Yusuf GÜRCUSU Yusuf GÜRCUSU
Hopa!
Sezai SARIOĞLU Sezai SARIOĞLU
Kağıtsız Gemiler
Tevfik KARA Tevfik KARA
Reklamcılık Bir Sanattır..!
Gündoğdu YILDIRIM Gündoğdu YILDIRIM
Japon Mühendis
Prof.Afşar TİMUÇİN Prof.Afşar TİMUÇİN
İnsan İnsanla Güzeldir
Ali DİLKİ Ali DİLKİ
Hükûmet Dört Yüzü Buldu
Mıgırtiç MARGOSYAN Mıgırtiç MARGOSYAN
Amigoluk Meselesi
Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN Doç.Dr.Çağatay ÜSTÜN
Bir Duruş Olmalı...!
Özcan TEMEL Özcan  TEMEL
Çanakkale Şehidi Uzunömeroğlu Ömer
Coşkun ÖZBUCAK Coşkun ÖZBUCAK
Fiskobirlik
Şevket ÇORBACIOĞLU Şevket ÇORBACIOĞLU
Arhavi'nin Doğasına ve Doğanına Dolar İçin Saldıranlar
Sevda KAKALİÇOĞLU Sevda KAKALİÇOĞLU
TOPRAĞA İZ BIRAKIYORSUNUZ
Deniz Alan HELD Deniz Alan HELD
Çevre Dostu ve Antikapitalist Hediye Seçenekleri
Köşe yazarı sayımız fazla olduğu için burada sadece son 17 köşe yazısı gösterilmektedir.Tüm yazarlar için Tıklayın..
REKLAM
SÖYLEŞİ VE DOSYALAR
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi  Göze Aldı
Erdoğan İktidar İçin Her Şeyi Göze Aldı
Yazar Aydın Çubukçu: 1 Kasım’a giderken hedef bellidir; 7 Haziran’ın tekrarlanmaması diye bir hedef vardır ve bunun için kullanılacak araçlar da doğrusu iç açıcı bir manzara çizmiyor.
AFORİZMALAR
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
Siyaset Toplum Problemlerini Çözmenin Dışında Kalırsa
İktidarı almayı yakın hedef görmek için; iktidara çatmak, iktidarın yaptıklarını halka tercüme etmek, iktidar getirseydi; sokakdaki herbir insan iktidar olma şansını taşıyor olurdu.
HERŞEYE RAĞMEN ETİK
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Bilimin Mantığı Siyasetin Önündedir
Her Şeye Rağmen Etik aktivasyonu sorumlusu Doç. Dr. Çağatay Üstün, Mersin Akkuyu’da yapılması planlanan ve temeli atılan nükleer santral tesisinin yapımının oldu bittiye getirilmesinin doğru olmadığına değinerek eğer bilim siyasetin üstündeyse siyaset bilimin sesine kulak vermelidir dedi.
© Copyright

KaradenizSes.Com Basın Meslek İlkelerine Uymaya Söz Vermiştir. Bu internet sitesinde yayınlanan haber, makale, yorumlar yazarını bağlar. Karadeniz Ses sorumlu tutulamaz. Tüm Hakları Saklıdır © Copyright 2007 - 2010 karadenizses.com
Hakkımızda | Yazar Girişi

Tasarım - Editör - Teknik Sorumlu
UstaSoft İnternet Hizmetleri